Téměř jeden a půl milionu lidí v Česku pracuje ve večerních hodinách aspoň jednou za měsíc. Častěji se jí v tomto čase věnují podnikatelé, o něco méně zaměstnanci. Uvádí to v aktuální studii českého trhu práce Český statistický úřad.

Nejčastěji musí večer pracovat zaměstnanci obsluhující stroje a také pracovníci ve službách a prodeji. Naopak jen zřídka zůstanou v práci ve večerních hodinách úředníci nebo technici či specialisté.

Možná trochu překvapivě nezaznamenali výzkumníci velké rozdíly mezi tím, jak často pracují večer podnikatelé a zaměstnanci Naopak o víkendu, zejména v sobotu, jsou podnikatelé mnohem aktivnější.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.