Zasněžené pole na okraji Prahy má všechno, co z něj už teď dělá superzajímavou investici: cena čtyř hektarů půdy u dálniční spojky, navíc poblíž obchodního centra, může jednou vystřelit do stamilionů.

Pozemek v pražských Štěrboholech je jedním z více než 50 hektarů, které patří rodině odcházejícího ministra zemědělství Miroslava Tomana. Přesněji drůbežárně Xaverov, v níž Tomanův otec drží 80 procent a bratr Zdeněk je jediným členem představenstva.

Rodina odcházejícího ministra přišla k lukrativním pozemkům v Praze díky vstřícnosti úřadů. Xaverov se o zhruba 50 hektarů parcel roky přel se státem. A přestože Pozemkový fond ve třech ze šesti případů u soudu vyhrával, souhlasil před třemi lety s ukončením všech sporů.

Známá drůbežářská firma, kterou ovládá ministrův otec Miroslav Toman starší, ministr zemědělství v několika předlistopadových komunistických vládách, tak kromě pole poblíž obchodního centra Europark ve Štěrboholech získala například i další velmi zajímavý pozemek naproti prodejně Ikea v Horních Počernicích. Dnes mohou mít - podle konzervativních odhadů - hodnotu desítek milionů.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.