Podstata podnikání Zdeňka Nového se dá shrnout ve zkratce jako vstupenka v mobilu. Jde o službu pro prodejce lístků na koncerty i jiné akce. Vstupenku poslanou na chytrý telefon není nutné vytisknout, ale stačí ji u vchodu ukázat na displeji.

Ambiciózní firmě Cool Ticketing se pro ideu podařilo nadchnout několik známých investorů zaměřujících se na české start-upy. Peníze do firmy vložil například exmanažer AVG Karel Obluk či Michael Rostock-Poplar, zakládající partner poradenské společnosti VI CF. A také Petr Kučera či Martin Kozumplík z Cyrrusu.

"Investice je v řádu milionů korun," říká zakladatel firmy Zdeněk Nový.

Přesnější ale být nechtěl. Peníze půjdou především na platy obchodních zástupců v New Yorku, Sao Paulu, Amsterdamu a Praze. Menší díl poputuje na další rozvoj produktu. Tedy například do vývoje mobilní vstupenkové aplikace.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Nápad společnosti Cool Ticketing přitáhl známé české investory, kteří se zabývají start-upy. Karel Obluk, Michael Rostock-Poplar a další se rozhodli investovat své miliony do projektu, který má patent na posílání vstupenek do mobilů. A také globální ambice.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Peníze podle Leoše Rouska

Máte zájem o informace z ekonomiky v širších souvislostech?

Zadejte svou e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr informací, které se během týdne objevily v médiích. Těšit se můžete na komentář událostí od Leoše Rouska, hlavního analytika Hospodářských novin.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru