Do čela společnosti Sotio, která se zabývá biotechnologickým vývojem, včetně léčiv zaměřených na nádorová onemocnění, míří bývalý šéf pojišťoven z portfolia PPF Ladislav Bartoníček. Devětačtyřicetiletý manažer mezi lety 1996 a 2006 působil v pozici šéfa České pojišťovny, odkud přestoupil do čela Generali PPF Holdingu, kde vydržel do loňského roku.

Bartoníček, který je  zároveň i držitelem 0,53 procent akcií PPF, nahradí ve funkci dosavadního ředitele, čtyřiačtyřicetiletého Karla Nohejla. Společnost Sotio je stejně jako předchozí Bartoníčkova působiště taktéž součástí skupiny PPF, kterou z 98,97 % vlastní nejbohatší Čech Petr Kellner.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Někdejší generální ředitel České pojišťovny a Generali PPF Holdingu Ladislav Bartoníček opět míří do čela podniku z rodiny Kellnerovy PPF. Devětačtyřicetiletý manažer od března povede biotechnologickou společnost Sotio.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.