Soud v Lucemburku odložil jednání, které mělo rozhodnout o tom, jak bude vypadat akcionářská struktura jedné z nejcennějších součástí celého Orka – jeho německé dcery Orco Germany.

Soudkyně by měla rozhodnout až v pondělí.

Představenstvo německé realitní společnosti 29. listopadu rozhodlo, že navýší kapitál až o 100 milionů eur. Společnost Tandis, za kterou stojí Radovan Vítek, pak upsala 114,6 milionu akcií v ceně 0,47 eura za kus.

HNByznys na facebooku

/klikem na ikonu vstupte na profil/

Vítek by tak získal v Orco Germany třetinový podíl. Proti tomu ale ze všech sil bojují americké fondy Alchemy a Kingstown, které u soudu loni v prosinci dosáhly zmrazení celé transakce.

Spor je součástí boje obou akcionářských skupin o ovládnutí společnosti Orco Property Group.

Zatím prokázal větší schopnosti a sílu český miliardář, kterému se minulý týden na valné hromadě podařilo ovládnout představenstvo společnosti.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru