Lotyšský Air Baltic vyhodnotil po roce fungování letů Riga - Praha linku jako úspěšnou a od března 2014 přidá další dvě týdenní frekvence k dosavadním čtyřem letům týdně, píše server planes.cz.

Linka začala létat 1. ledna 2013 poté, co náhle zrušily lety z Prahy do Rigy ČSA.

Zpočátku bylo spojení nabízeno třikrát týdně, v létě 2013 čtyřikrát až pětkrát týdně. Na lince je primárně nasazen letoun Dash DHC8Q-400.

Občas se v průběhu léta 2013 objevovaly i Boeingy 737 verzí -300 a -500, informuje server planes.cz. I v průběhu léta 2014 má spoj obsluhovat turbovrtulový Dash.

Spolu s linkou do Prahy Air Baltic posiluje i na letech z Rigy do Amsterdamu, Atén, Kodaně, Larnaky, Moskvy Domodědova, Palangy, Říma, Vídně a na Maltu.

Některé linky se naopak dočkají snížení počtu frekvencí, z nich nejvýrazněji z Rigy do norského Bergenu, kde počet týdenních spojení klesne z šesti na dvě.

timetable

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru