Zájemci o studium na učilišti Škody Auto budou muset znovu dělat přijímací zkoušky. Týdeníku Ekonom to sdělil ředitel učiliště Václav Pospíšil. Na obory zakončené výučním listem se bude nadále přijímat podle prospěchu v posledních ročnících základní školy.

V případě speciálních tříd pro obor automontážní práce, které absolvují mladí lidé s nějakým studijním handicapem, zavádí učiliště nově test zručnosti.

Jedním z důvodů je převis zájemců. Loni se do školy na celkových 260 míst hlásilo 650 uchazečů, protože děti a rodiče láká garance zaměstnání ve Škodě Auto. S obdobným poměrem počítá Pospíšil i letos.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.