Loni jsme pokračovali v propadu. A letošní rok nebude lepší. Takto komentuje očekávání "svých" firem Václav Matyáš, který v Česku vede Svaz podnikatelů ve stavebnictví.

Ve čtvrtek zveřejní Český statistický úřad výsledky stavebnictví za loňský listopad a Matyášovy odhady jsou černé. Čeká znovu velký meziroční propad. Zakázek, stavebních povolení i samotných příjmů.

Podle něj jsou na vině mimo jiné politici a státní úředníci, které napomíná za údajně špatné čerpání peněz na dopravní stavby, v nichž leží největší zakázkový potenciál pro stavební firmy.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.