Je téměř jisté, že se společnost Boeing stane podruhé v řadě nejúspěšnějším výrobcem letadel na světě.

Americkému výrobci letadel se totiž loni podařilo dodat svým zákazníkům 648 nových strojů, zatímco jeho největší konkurent Airbus počítal "pouze" s 620 uskutečněnými objednávkami. Oficiálně tato čísla manažeři Airbusu potvrdí až příští týden.

Tento však ve světě křídel a motorů patří Boeingu, který k dodaným strojům přidal podle agentury Reuters také 1 355 objednávek.

Rok 2013 se tak pro tuto společnost stane druhým nejúspěšnějším v jeho historii.

Dodávky letadel Boeingu meziročně vzrostly o 7,8 procenta. Čisté objednávky, tedy počet původně zadaných zakázek minus počet později zrušených, se zvýšily o 1,2 procenta.

Firma rovněž oznámila, že na konci roku měla nevyřízených 5080 objednávek na letadla, což je nejvíce za dobu její existence.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru