Je téměř jisté, že se společnost Boeing stane podruhé v řadě nejúspěšnějším výrobcem letadel na světě.

Americkému výrobci letadel se totiž loni podařilo dodat svým zákazníkům 648 nových strojů, zatímco jeho největší konkurent Airbus počítal "pouze" s 620 uskutečněnými objednávkami. Oficiálně tato čísla manažeři Airbusu potvrdí až příští týden.

Tento však ve světě křídel a motorů patří Boeingu, který k dodaným strojům přidal podle agentury Reuters také 1 355 objednávek.

Rok 2013 se tak pro tuto společnost stane druhým nejúspěšnějším v jeho historii.

Dodávky letadel Boeingu meziročně vzrostly o 7,8 procenta. Čisté objednávky, tedy počet původně zadaných zakázek minus počet později zrušených, se zvýšily o 1,2 procenta.

Firma rovněž oznámila, že na konci roku měla nevyřízených 5080 objednávek na letadla, což je nejvíce za dobu její existence.

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru