Divokou přestřelku si užili fanoušci v Pittsburghu, který porazil Winnipeg 6:5. Hostující Jets, v jejichž brance odchytal celý zápas Al Montoya, vedli po úvodních dvaceti minutách 2:0. V druhé třetině, v níž padlo dohromady sedm gólů, nejprve Penguins skóre otočili na 3:2, následně vedli 4:3, ale do šaten odcházel s náskokem znovu soupeř. Ve třetím dějství už však hosté vyšli střelecky naprázdno a "Tučňáci" dvěma góly dokonali obrat.

Hvězdou zápasu se stal domácí útočník Jevgenij Malkin, jenž se vrátil do sestavy "Tučňáků" po devíti zápasech, které vynechal kvůli zranění v dolní části těla. Ruský kanonýr se blýskl dvěma góly, když nejprve ve 22. minutě snížil na 1:2 a ve 49. minutě úspěšnou dorážkou vyrovnal na 5:5. Navíc si připsal jednu asistenci.

"Byl to náročný zápas, cítím se docela unavený," uvedl Malkin. "Ale většinu času naše řada strávila v útočném pásmu a spoluhráči odvedli skvělou práci. Byl to povedený zápas," dodal.

Rozsíval se trefil po 106 zápasech

Svůj první gól v NHL po téměř dvou letech vstřelil v nedělním utkání obránce Michal Rozsíval a pomohl Chicagu získat bod při prohře 2:3 po samostatných nájezdech se San Jose. Český bek, který loni s Blackhawks vyhrál Stanley Cup, v zámořské soutěži naposledy skóroval ještě v dresu Phoenixu 1. března 2012 do sítě Calgary. Od té doby vyšel ve 106 zápasech včetně play off střelecky naprázdno.

Rozsíval, jenž byl před šesti lety schopen nastřílet za sezonu i 13 gólů, se prosadil ve 45. minutě, kdy dělovkou od modré čáry dostal domácí Chicago do vedení 2:1. Sharks však v 52. minutě vyrovnali a v penaltovém rozstřelu o jejich vítězství rozhodli Couture a Pavelski, zatímco na druhé straně neuspěli kanonýři Toews a Sharp.