Americká vláda se podle očekávání odvolala proti verdiktu jednoho z prvoinstančních soudů, který v prosinci konstatoval, že program americké Národní agentury pro bezpečnost (NSA) monitorující telefonickou a internetovou komunikaci je pravděpodobně nezákonný.

Federální soudce Richard Leon v polovině prosince konstatoval, že masivní shromažďování informací o telefonních hovorech v USA je zřejmě protiústavní. Celá praxe podle něj porušuje čtvrtý dodatek ústavy zaručující právo nebýt vystaven přehnanému prohledávání.

Právě proti jeho verdiktu se nyní americká vláda odvolala k federálnímu odvolacímu soudu ve Washingtonu. Odvolání podalo ministerstvo spravedlnosti.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.