Co se dnes děje: 

Praha Česká národní banka zveřejní seznam měnových finančních institucí k 31. prosinci 2013. 

Brusel Eurostat zveřejní rychlý odhad prosincového vývoje inflace v eurozóně.

Berlín Německo zveřejní údaje o loňském prodeji automobilů.

Paříž Pracovníci německých aerolinií Lufthansa na pařížském letišti Charlese de Gaullea by mohli vstoupit do stávky kvůli plánovanému svěření pozemních aktivit externí společnosti. Odbory vyzvaly ke stávce do neděle večer. 

Detroit Čekají se výsledky prodejů osobních a nákladních automobilů za prosinec v USA.

Czech Coal a EPH uzavřely mimosoudní vyrovnání

V závěru loňska těsně před Vánocemi uzavřely po osmi letech sporů mimosoudní vyrovnání společnosti Czech Coal podnikatele Pavla Tykače a Energetický a průmyslový holding (EPH) v čele s Danielem Křetínským. Součástí dohody je ukončení několika soudních sporů a finanční kompenzace. Píší to páteční Hospodářské noviny (HN) s odvoláním na důvěryhodné zdroje z obou společností.

Majetek nejbohatších lidí na světě vzrostl o půl bilionu dolarů

HNByznys na facebooku

/klikem na ikonu vstupte na profil/

Majetek nejbohatších lidí světa se loni celkem zvýšil o 524 miliard dolarů (asi 10,5 bilionu Kč). Proti výši jejich celkového jmění v předešlém roce je to nárůst o více než 16 procent. Vyplývá to ze seznamu nejbohatších obyvatel planety, který sestavuje informační agentura Bloomberg. Ukazatel, který nese název Bloomberg Billionaires Index, zahrnuje 300 největších boháčů světa a je aktualizován každý den.

Hypoteční spory stály tři americké společnosti přes 730 milionů dolarů

Americké finanční společnosti Citigroup, Ally Financial a General Electric (GE) zaplatily hypotečním agenturám Fannie Mae a Freddie Mac přes 730 milionů dolarů (téměř 15 miliard Kč) za urovnání žalob ohledně nekvalitních hypotečních cenných papírů. Oznámil to tamní Federální úřad pro financování bydlení (FHFA).

Spor o vrtulníky chce AgustaWestland řešit v Indii arbitráží

Britsko-italská společnost AgustaWestland doufá, že spor ohledně zrušení indické zakázky na 12 vrtulníků v hodnotě 770 milionů dolarů (15,5 miliardy Kč) vyřeší arbitrážní proces. Uvedla to ve čtvrtek podle agentury AFP firma, která je součástí italské zbrojovky Finmeccanica.

Obnovení provozu v Libyi výrazně oslabilo ceny ropy

Světové ceny ropy ve čtvrtek výrazně klesly, barel je tak o více než dva dolary levnější. Hlavním důvodem jsou zprávy z Libye, která se chystá obnovit provoz na jednom velkém ropném poli. Trhy reagovaly i na spekulace o prudkém zvýšení zásob suroviny v překladišti v americké Oklahomě.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru