Když Její Excelence Jan Thompsonová letos v srpnu přijela do Prahy, aby se zde ujala funkce velvyslankyně Spojeného království Velké Británie a Severního Irska, chtěla si koupit vůz Yeti. Místo toho si nakonec pořídila 45 let starou Škodu 1000 MB. Tu nyní zdobí diplomatické poznávací značky, a mezi kolemjdoucími proto budí všeobecný úžas.

"Slavnou značku Škoda jsem znala a její model Yeti velmi chválili v televizním pořadu Top Gear," vysvětluje diplomatka. "Jenže pak jsem v jednom časopise uviděla fotografii embéčka a na první pohled jsem si ho zamilovala," dodává s tím, že vůz jí připomíná atmosféru filmů z 60. let.

Model, který Jan Thompsonová vlastní, se skutečně začal vyrábět v roce 1964. A to v novém mladoboleslavském závodě, ze kterého je dnes klíčový podnik české ekonomiky.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Komentáře ke článku