Rok 2014 přinese 50. výročí vozu Škoda 1000 MB, jenž se začal vyrábět ve zcela novém mladoboleslavském závodě.

Tohle auto přitom klame tělem. Díky milým kulatým světlům se přátelsky usmívá, ale když řidič usedne za volant a spustí motor se samočinným sytičem, ze zadní části vozu se ozve hluboké čtyřválcové dunění, které razantně naznačuje, co se může dít, až nekompromisně přidá plyn.

 

Podívejte se na video z redakčního testu automobilů řady Š-1000 MB:

VIDEO: Škodu MB 1000 řídí redaktor Ekonomu Petr Korbel
Škoda MB

Vzpomínky tehdejšího zkušebního řidiče Hanuše Hrabánka (pozdějšího šéfa vývojové zkušebny automobilky Škoda) najdete zde.

 


 

obalka Ekonom 512013- Jak by legendární český veterán obstál v testu týdeníku Ekonom?

Podrobné informace o vývoji Škody 1000 MB a jejich významu pro tuzemskou ekonomiku najdete spolu s redakčním testem „embéčka“ v aktuálním dvojčísle týdeníku Ekonom. Přečíst si ho můžete i na iPadu a iPhonu, tabletu Samung a dalších zařízeních se systémem Android.

 

Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru