Německý výrobce luxusních automobilů Audi hodlá do roku 2018 investovat zhruba 22 miliard eur (zhruba 604,6 miliardy Kč) do nových modelů, závodů a technologií. Podle agentury Reuters to oznámila firma. Plánovaná investice je nejvyšší v dějinách automobilky. Audi je stejně jako mladoboleslavská Škoda Auto součástí největšího evropského automobilového koncernu Volkswagen.

Firma Audi v pátek oznámila, že více než polovina této částky půjde do jejích německých provozoven v Ingolstadtu a v Neckarsulmu. Zhruba 70 procent z plánované investice je určeno na nové modely a technologie.

Nejmenované zdroje Reuters již dříve sdělily, že automobilka plánuje zvýšit výdaje v souvislosti s tím, že se snaží předstihnout svého konkurenta BMW.

Chystaná investice podle Reuters podpoří i zahraniční expanzi automobilky. Společnost letos v Mexiku zahájila výstavbu svého prvního závodu na americkém kontinentě.

Výrobu zahajuje i v Číně a v budoucnu by ji chtěla mít v Brazílii. Firma přitom plánuje, že příští rok v zahraničí poprvé vyrobí víc aut než v Německu.

Audi chce do roku 2020 zvýšit roční prodej na více než dva miliony vozů a rozšířením modelů aut ze současných 49 na 60 předstihnout BMW coby největšího výrobce luxusních automobilů na světě.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru