Německý výrobce luxusních automobilů Audi hodlá do roku 2018 investovat zhruba 22 miliard eur (zhruba 604,6 miliardy Kč) do nových modelů, závodů a technologií. Podle agentury Reuters to oznámila firma. Plánovaná investice je nejvyšší v dějinách automobilky. Audi je stejně jako mladoboleslavská Škoda Auto součástí největšího evropského automobilového koncernu Volkswagen.

Firma Audi v pátek oznámila, že více než polovina této částky půjde do jejích německých provozoven v Ingolstadtu a v Neckarsulmu. Zhruba 70 procent z plánované investice je určeno na nové modely a technologie.

Nejmenované zdroje Reuters již dříve sdělily, že automobilka plánuje zvýšit výdaje v souvislosti s tím, že se snaží předstihnout svého konkurenta BMW.

Chystaná investice podle Reuters podpoří i zahraniční expanzi automobilky. Společnost letos v Mexiku zahájila výstavbu svého prvního závodu na americkém kontinentě.

Výrobu zahajuje i v Číně a v budoucnu by ji chtěla mít v Brazílii. Firma přitom plánuje, že příští rok v zahraničí poprvé vyrobí víc aut než v Německu.

Audi chce do roku 2020 zvýšit roční prodej na více než dva miliony vozů a rozšířením modelů aut ze současných 49 na 60 předstihnout BMW coby největšího výrobce luxusních automobilů na světě.

Související

Komentáře ke článku