Nejpopulárnější žárovky v Americe - čtyřiceti- a šedesátiwattové klasické baňky - již po Novém roce nebude možné dovážet do Spojených států, ani je zde vyrábět. Důvodem je jejich energetická náročnost. Jejich samotný prodej sice zakázán nebude, ale podle odhadů obchodníků se zásoby vyčerpají do poloviny příštího roku.

V USA tak dojde k naplnění zákona o energetické nezávislosti a bezpečnosti z roku 2007. Podle něj se už v předchozích dvou letech přestaly na americkém trhu objevovat žárovky s označením 75 W a 100 W. V samotném uplatnění tak USA následují Evropskou unii, která obdobný předpis sice nařídila až v roce 2009, ale v platnost vstoupil "zákaz" starých žárovek už letos

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.