Pořádně si zachytal brankář Ondřej Pavelec v utkání NHL na ledě Vancouveru. V kanadském městě na břehu Tichého oceánu čelil přílivové vlně střel a z 25 jich zneškodnil 23. Porážku svého Winnipegu ale přesto neodvrátil. Český gólman si tak navzdory svému výkonu připsal šestou prohru z posledních sedmi zápasů a Jets zůstávají na 11. místě Západní konference, daleko od příček zaručujících účast v play off.

S inkasovanými góly mohl ovšem Pavelec těžko něco dělat. Poprvé kapituloval v polovině úvodní třetiny, kdy jej v přesilovce povedenou tečí překonal Brad Richardson. Vítězný gól Canucks pak vstřelil v 51. minutě Christopher Tanev, který dělovkou k tyči zužitkoval přihrávku Zacka Kassiana zpoza branky. Jets se zmohli na pouhou jednu trefu a prohráli 1:2.

Tématem zápasu se stalo zranění brankáře Vancouveru Roberta Luonga, který v průběhu první třetiny odstoupil ze hry kvůli blíže nespecifikovaným potížím v dolní části těla. "Asi dvě střídání předtím se bavil s naším kondičním trenérem, ale nevěděl jsem, že je zraněný. Překvapilo mě to," poznamenal kouč John Tortorella.

Nic netušil ani Luongův náhradník Eddi Lack, který ve zbytku zápasu chytil 15 z 16 střel a byl vyhlášen třetí hvězdou večera. "Překvapilo mě, když jsem měl jít do branky. O žádném zranění jsem do té doby neslyšel. Ale rád jsem si zachytal, dnes byli v hledišti děda s babičkou i přítelkyně se svými rodiči, takže to byl výjimečný večer," uvedl Lack.

Luongo patří mezi hlavní adepty na pozici brankářské jedničky kanadské reprezentace pro blížící se olympijské hry v Soči, kde budou Kanaďané obhajovat zlaté medaile z Vancouveru. Jak je zranění vážné, zatím není jasné.

Vancouver si každopádně připsal devátou výhru z posledních jedenácti zápasů a v tabulce Pacifické divize se bodově dotáhl na třetí San Jose. Teď se Canucks mohou těšit na odpočinek, další zápas je čeká až zase v neděli. "Pauzu potřebujeme jako sůl. Máme za sebou náročný týden, čtyři zápasy v šesti dnech, cestování, několik časových pásem... Jsem rád, jak jsme se s tím dokázali vypořádat," dodal trenér Tortorella.

V druhém nedělním zápase zvítězili New York Rangers nad Minnesotou 4:1 a vybojovali teprve druhou výhru ze série osmi zápasů na domácím ledě. Rangers pošesté za sebou dostali první gól, když hosty dostal do vedení už v 5. minutě Jason Pominville. Tentokrát ale dokázali čtyřikrát odpovědět a sami už ve zbytku utkání neinkasovali.

"Hlavně ve druhé třetině jsme podali možná nejlepší výkon v obraně za hodně dlouhou dobu," prohlásil trenér Rangers Alain Vigneault. "Všechny čtyři formace hrály chytře a jednoduše a s kotoučem dělaly správné věci."

Výsledky NHL:

Vancouver - Winnipeg 2:1 (1:0, 0:1, 1:0)
Branky: 11. Richardson, 51. Tanev - 32. E. Kane. Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg 59 minut, z 25 střel inkasoval 2 góly a úspěšnost zásahů měl 92 procent. Střely na branku: 25:22. Diváci: 18.910.

New York Rangers - Minnesota 4:1 (1:1, 2:0, 1:0)
Branky: 17. Pouliot, 32. Hagelin, 39. Zuccarello, 53. Kreider - 5. Pominville. Střely na branku: 36:25. Diváci: 18.006.