Centrální bankéři a jejich chování jsou v centru pozornosti ekonomů. Není divu, podíleli se na hašení nedávné finanční krize a hrají velkou roli v krizi eurozóny, která zdaleka není za námi. Čtenáře ekonomických knih ale také zajímá chudoba a jak se z ní některé dosud chudé země dostávají. A lidské chování, protože právě krize ukázala, že tradiční ekonomické modely sice fungují, ale je třeba je upravit.

Vyplývá to z ankety Hospodářských novin mezi odborníky, kteří se zabývají ekonomikou a ekonomií. Mezi zahraničními cizojazyčnými knihami zvítězilo dílo Neila Irwina The Alchemists: Three Central Bankers and a World on Fire a mezi českými překlad knihy Daniela Kahnemana Myšlení - rychlé a pomalé.

"Kniha dává nahlédnout do ´kuchyně´ centrálních bankéřů v průběhu současné krize. Pro centrální bankéře povinná literatura a doporučená pro každého, kdo se zajímá o politiku, historii a ekonomii," uvedla o vítězné cizojazyčné knize The Alchemists Eva Zamrazilová, členka bankovní rady České národní banky. 

Přečtěte si, jaké ekonomické knihy v anketě HN doporučují ekonomičtí experti.

Zatím jste si přečetli méně než 5 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru