Podnikatelé Daniel Křetínský a Patrik Tkáč, akcionáři Energetického a průmyslového holdingu (EPH), kupují vydavatelství Ringier Axel Springer CZ. Obchod potvrdila společnost Ringier. 

Podle původních informací, které se dostaly na veřejnost v polovině týdne, mělo k dohodě mezi Tkáčem, Křetínským a Ringierem dojít až v lednu. 

O prodeji vydavatelství Ringier Axel Springer se hovořilo už delší dobu. V první polovině roku ovšem zástupci společnosti jednali o prodeji s Andrejem Babišem. Ten nakonec překvapivě koupil konkurenční vydavatelství Mafra. 

"Společnost Ringier Axel Springer Media AG, joint-venture společností Ringier AG a Axel Springer SE, prodala svou českou dceřinou společnost Ringier Axel Springer CZ a svou účast v české První novinové společnosti a. s. (PNS), jejímž hlavním předmětem činnosti je distribuce tisku, podnikatelům Danielu Křetínskému a Patriku Tkáčovi. Ohodnocení společnosti činí 170 milionů eur," píše se v oficiálním prohlášení na stránkách Ringieru.

Ringier Axel Springer vydává například bulvární deník Blesk, časopis Reflex, ABC, Svět motorů a další tituly. Na českém trhu má vydavatelství nejvyšší počet čtenářů. Mezi deníkovými vydavateli mu patří první místo s víc než 36procentním podílem na trhu, na časopiseckém trhu je to druhá příčka, uvádí společnost na svých stránkách. 

Zajímavou součástí v portfoliu je deník Sport. Jediný český sportovní deník tak nově bude (spolu)vlastnit Daniel Křetínský, který je zároveň majitelem největšího českého fotbalového klubu - AC Sparta Praha.

Miliardář Daniel Křetínský je kromě toho známý jako manažer a podílník Energetickém a průmyslového holdingu (EPH). Právě v "malém ČEZ" by Křetínský rád posílil svůj vliv. V posledních dnech se hovoří o tom, že by spolu s lidmi okolo finanční skupiny J&T rád koupil 44procentní podíl, který v EPH drží Kellnerova PPF. Jeho hodnota přesahuje miliardu eur.

Zakladatel J&T Patrik Tkáč dříve spoluvlastnil a provozoval zpravodajskou televizi Z1. Nedávno zveřejnil plány na rozdělení skupiny na finanční a nefinanční část a její přesun z Bratislavy do Prahy.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru