Čeští turisté se mohou svézt v trolejbuse domácí výroby i v místech, kde by to asi nečekali. Třeba ve starobylém uzbeckém městě Chiva, kde podél tamních mešit jezdí trolejbusy ze Škody Electric.

Plzeňská firma jich do této chráněné oblasti UNESCO dodala letos devět za 90 milionů korun. České firmy ale dosahují nejen zajímavých obchodů, ale i těch opravdu velkých. Jedním z nich je kontrakt ostravského výrobce Inekon za zhruba 30 milionů dolarů na dodávku tramvají do tří amerických měst – ve středu se jeho vozy rozjely v hlavním městě USA Washingtonu.

IHNED.cz vám přináší výběr několika zajímavých - nových i starších - obchodů, které ukazují na to, že malé Česko lze s trochou nadsázky označit za velmoc ve výrobě vozů hromadné dopravy.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Zahraniční zakázky jsou pro české výrobce tramvají či trolejbusů často důležitější než domácí trh. Tuzemským firmám se podařilo uzavřít mnohamilionové obchody v řadě významných nebo zajímavých destinací. Tramvaje z Česka jezdí třeba ve Washingtonu či v Pchjongjangu.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.

Peníze podle Leoše Rouska

Máte zájem o informace z ekonomiky v širších souvislostech?

Zadejte svou e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr informací, které se během týdne objevily v médiích. Těšit se můžete na komentář událostí od Leoše Rouska, hlavního analytika Hospodářských novin.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru