Lidé si podle ekonoma Jana Kouckého už zvykli na to, že vysokou dnes studuje každý. Do budoucna je podle něj nepřekvapí ani fakt, že se absolventi budou ucházet i o dělnické pozice.

HN: Rozsáhlý průzkum mezi absolventy, na němž jste se podílel, potvrdil, že vysokoškoláků v posledních letech výrazně přibylo. Hraje v tom roli i onen český "hon za tituly"?

Určitě. Sešlo se však víc okolností. Nepochybnou roli sehrálo, že vysokoškolské vzdělání se postupně i u nás začalo chápat jako výhodná investice. Stal se z něj prostředek pro společenský vzestup, předpoklad pro úspěšnou kariéru a vyšší plat, faktor umožňující zvýšit si životní úroveň a zlepšit kvalitu života.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.