Co se dnes děje: 

Praha Zasedne dozorčí rada energetické společnosti ČEZ.

Praha Valná hromada Pražské plynárenské Holding (PPH) by měla schválit odkup akcií od E.ON. Praha tak získá v PPH majoritu.

Londýn Britské aerolinky British Airways umožní cestujícím používat mobilní telefony, tablety a některé další přenosné elektronické přístroje přepnuté do letového modu i během startu a přistání. Podle médií se tak stanou prvním leteckým dopravcem v Evropě, který dosavadní zákaz ukončí.

Portland Největší světový výrobce sportovního oblečení a obuvi Nike zveřejní hospodářské výsledky za druhé čtvrtletí finančního roku.

Řím Představitelé aerolinek Alitalia a letecké společnosti Etihad Airways ze Spojených arabských emirátů by mohli jednat o dohodě o finanční injekci pro tuto problémovou italskou leteckou společnost.

Ministři financí EU dohodli podobu významné části bankovní unie

Dohody nad mechanismem, který by měl v budoucnu umět pomoci evropským bankám v problémech při co nejmenším využití peněz evropských daňových poplatníků, v noci na čtvrtek po více než dvanácti hodinách jednání dosáhli ministři financí členských zemí EU.

Významný pilíř vznikající bankovní unie tak jasnou podobu získal teprve těsně před evropským summitem, na němž lídři zemí EU dosažený kompromis potvrdí.V jádru dohodnutého mechanismu označovaného jako SRM (Single Resolution Mechanism) je jednotný fond, který v průběhu deseti let naplní samy evropské banky na objem okolo 55 miliard eur (asi 1,5 bilionu korun).

Dozorčí rada ČEZ projedná zásah ÚOOZ kvůli solárním elektrárnám

Solární panelyDozorčí rada energetické společnosti ČEZ se dnes mimo jiné bude zabývat zásahem Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ) v sídle firmy kvůli solárním elektrárnám. Policie údajně zabavila některé materiály, jež se fotovoltaických elektráren týkají.

Mluvčí firmy Ladislav Kříž uvedl, že policisté společnost minulé úterý "navštívili" a požádali o součinnost a doklady. Podle informací ČEZ prošetřují podezření z trestné činnosti týkající se fotovoltaických elektráren, kterou mohl být ČEZ poškozen.

Fed začne v lednu omezovat opatření na podporu ekonomiky

Americká centrální banka (Fed) se rozhodla začít omezovat svá štědrá opatření na podporu hospodářského růstu Spojených států. Banka ve středu oznámila, že od ledna sníží nákupy dluhopisů v průměru o deset miliard na 75 miliard dolarů (1,5 bilionu Kč) měsíčně. Naznačila však, že klíčová úroková sazba zůstane na nízké úrovni déle, než Fed dosud sliboval. Akcie, kurz dolaru i cena zlata se po zprávě vydaly vzhůru.

Česká firma za pět miliard korun zmodernizuje irácké ropné rafinerie

HNByznys na facebooku

/klikem na ikonu vstupte na profil/

Česká společnost Technoexport ze skupiny Safichem Group, v níž je majoritním vlastníkem Tomáš Plachý starší, získala svůj největší kontrakt v novodobé historii. Zároveň se jedná o druhou největší českou zakázku v poválečném Iráku. Technoexport má pro státní společnost North Refinery Company za 250 milionů dolarů (pět miliard korun) zmodernizovat dvě rafinerie Saladdin u města Bajdží na severu Iráku.

Nový úsek dálnice zkrátí Chorvatům i turistům cestu na jih

Dálnice D8V Chorvatsku bude dnes slavnostně otevřen zatím poslední úsek dálnice A1, přezdívané Dalmatina. Dálnice, která spojuje metropoli Záhřeb s jihem země, byla nově prodloužena o 11 kilometrů mezi městy Vrgorac a Ploče. Výstavba tohoto úseku trvala více než pět let, poznamenal chorvatský deník Večernji list.

Kromě této části dálnice byl dokončen i dálniční uzel Ploče-Karamatiči a dalších několik silničních spojení v okolí. Celkem tak bude uvedeno do provozu 26,7 kilometru nových cest, jejichž výstavba přišla na 1,7 miliardy kun (6,2 miliardy Kč).

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru