Poté co Babišův Agrofert ovládl společnost Mafra, je na spadnutí další velký mediální obchod. Daniel Křetínský spolu s Patrikem Tkáčem se chystají ovládnout další vydavatelský dům - Ringier.

HN tuto zprávu ověřily z důvěryhodného zdroje. Případnému obchodu se věnují také servery Motejlek.com a Mediaguru.

Podle dostupných informací jednání mezi oběma stranami skutečně probíhají. K dohodě by mělo dojít pravděpodobně v lednu. Částka, za kterou se má akvizice uskutečnit, zatím není jasná.

Mediální zástupci Ringieru či EPH Daniela Křetínského zatím odmítají spekulace komentovat.

Pokud by se podařilo obchod dotáhnout, šlo by o událost podobného významu, jakou byla podzimní koupě vydavatelství Mafra podnikatelem a politikem Andrejem Babišem.

Ringier působí na českém mediálním trhu od roku 1991. Nyní ho vlastní napůl německá společnost Axel Springer a švýcarský Ringier. Tento mediální dům vydává 26 tištěných a 11 webových titulů.

V portfoliu má deníky Blesk, AHA! a Sport. Vydává také společensko-zpravodajský týdeník Reflex nebo časopis ABC.

Jde o ziskovou společnost, jejíž cena se pohybuje v řádech miliard korun - a je dlouhodobě na prodej. Vydavatelství loni vydělalo 422 milionů korun. Obrat činil 2,293 miliardy korun. Jde o mediální společnost s nejvyšším podílem čtenářů na českém trhu, který se pohybuje okolo 36 procent.

V listopadu loňského roku také společnost spustila prvního virtuálního operátora v Česku pod značkou BLESKmobil. Celkem Ringier vydává tři deníky.

Údajný zájemce o Ringier, miliardář Daniel Křetínský, vlastní také fotbalovou Spartu Praha či podíl v energetickém holdingu EPH.

Právě v "malém ČEZ" by Křetínský rád posílil svůj vliv. V posledních dnech se hovoří o tom, že by spolu s lidmi okolo finanční skupiny J&T rád koupil 44% podíl, který v EPH drží Kellnerova PPF. Jeho hodnota přesahuje miliardu eur.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru