Telefónica dokončuje tažení proti takzvaným šedým operátorům. Tyto firmy přeprodávají firemní tarify od Telefóniky, jež byly původně určeny pro jejich zaměstnance, běžným spotřebitelům.

Telekomunikační společnost již dříve odkoupila největší hráče (například firmu Viavox) a nyní dopisem stupňuje tlak vůči více než padesáti menším podnikům. Ty se podle Telefóniky dalším prodejem tarifů dopouštějí nedovolené činnosti.

Tím konkurují virtuálním operátorům, kteří na rozdíl od šedých konkurentů mají s Telefónikou velkoobchodní smlouvy, a jejich podnikání je tak v souladu s obchodními podmínkami operátora. Šedí operátoři mají své klienty nejpozději ve středu předat za odstupné Telefónice, a ukončí tak fakticky své podnikání, nebo chce operátor čísla odpojit. Dotknout se to může až třiceti tisíc koncových uživatelů.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru