Co se dnes děje: 

Praha Průměrné úrokové sazby hypoték v listopadu stouply na 3,09 procenta z říjnových 3,06 procenta. V červnu byly na 2,95 procenta, což byla nejnižší hodnota za dobu sledování ukazatele. Vyplývá to z údajů Fincentrum Hypoindexu. 

Praha Rakouská společnost Julius Meinl otevře třípatrový Gurmánský palác, první obchodní dům s lahůdkami této značky mimo Rakousko.  

Brusel Koná se mimořádné jednání ministrů hospodářství a financí zemí EU k problematice bankovní unie. 

Berlín Ekonomický institut Ifo oznámí prosincový vývoj indexu podnikatelského klimatu v Německu. 

Frankfurt nad Mohanem Začíná dvoudenní zasedání Rady guvernérů Evropské centrální banky (ECB), rozhodování o úrokových sazbách není na programu.

Zeman jmenuje Rusnoka do bankovní rady ČNB

Prezident Miloš Zeman jmenuje Jiřího Rusnoka členem bankovní rady České národní banky už od března, obsadí místo po Evě Zamrazilové, které končí šestiletý mandát. Uvedly to Hospodářské noviny s odvoláním na mluvčího Hradu Jiřího Ovčáčka. "Ano, mohu potvrdit, že s tím pan prezident počítá," řekl mluvčí. Že je nynější premiér Rusnok jeho kandidátem do ČNB, Zeman řekl již dříve, Rusnok rovněž již dříve uvedl, že by místo zřejmě přijal.

Průměrné sazby hypoték v listopadu stouply

Průměrné úrokové sazby hypoték v listopadu stouply na 3,09 procenta z říjnových 3,06 procenta. V červnu byly na 2,95 procenta, což byla nejnižší hodnota za dobu sledování ukazatele. Vyplývá to z údajů Fincentrum Hypoindexu. V listopadu byl zájem o hypoteční úvěry opět nižší. 

Unijní mistři financí hledají kompromis ohledně bankovní unie

Podobu a řízení budoucího mechanismu, který by měl umožnit pomoc evropským bankám v potížích s co nejmenším zapojením peněz evropských daňových poplatníků, v úterý večer v Bruselu probírali ministři financí zemí eurozóny. K tématu se vrátí ve středu v diskusi se svými kolegy z dalších zemí EU, aby tématu připravili půdu pro evropský summit v závěru týdne. Svou vlastní pozici k této otázce v úterý přijal také hospodářský výbor Evropského parlamentu.

Škoda Octavia je ve finále soutěže o titul evropského auta roku

HNByznys na facebooku

/klikem na ikonu vstupte na profil/

Model Octavia mladoboleslavské automobilky Škoda Auto se probojoval mezi sedm finalistů soutěže o titul evropského auta roku 2014. Do finále se podle internetových stránek soutěže dostaly i modely BMW i3, Citroën C4 Picasso, Mazda3, Mercedes-Benz třídy S, Peugeot 308 a Tesla S. O titul se ucházelo celkem 30 automobilů, vítěz bude vyhlášen 3. března na autosalonu v Ženevě.

Microsoft počítá se jmenováním nového šéfa na začátku roku 2014 

Americký softwarový gigant Microsoft předpokládá, že jmenuje svého nového generálního ředitele začátkem příštího roku. Uvedl to člen správní rady John Thompson, který vede komisi pro výběr nového šéfa. Firma tak poprvé poskytla přesnější informaci o načasování změny ve svém vedení. Microsoft začal hledat nového šéfa v srpnu. Nynější generální ředitel Steve Ballmer (57) tehdy oznámil, že funkci do roka opustí. 

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru