Generální ředitel ČEZ Daniel Beneš (43) bude i další čtyři roky předsedou představenstva této energetické firmy. Rozhodlo o tom v úterý představenstvo společnosti.

ČEZ o tom informoval na svém webu.

Beneš ve funkcích generálního ředitele a předsedy představenstva ČEZ v září 2011 vystřídal Martina Romana.

"Dozorčí rada již v roce 2011 v zájmu zachování kontinuity zvolila Beneše členem představenstva na nové čtyřleté funkční období s účinností od 17. prosince 2013," uvedl mluvčí ČEZ Ladislav Kříž.

Dodal, že představenstvo ČEZ dnes potvrdilo Beneše také na postu předsedy. Původní mandát v představenstvu Benešovi vypršel 16. prosince.

ČEZ je největší tuzemská energetická firma. Loni hospodařila s čistým ziskem 40,2 miliardy korun, letos očekává jeho pokles na 37,5 miliardy korun.

Většinovým vlastníkem je stát, který vlastní zhruba 70 procent akcií firmy.


HNByznys najdete i na Facebooku. Nenechte si ujít nejdůležitější zprávy ze světa financí a staňte se našimi fanoušky - ZDE


Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru