Jiří Štětina, oblastní ředitel Rémy Cointreau pro střední a jihovýchodní Evropu, má teď rozhodně lepší náladu než loni touto dobou. To měla jeho firma za sebou de facto odepsaný měsíc prodejů přelomu září a října.

Rémy Cointreau, dovozce Metaxy, Cinzana nebo Jim Beama, připravily bezprostřední dopady metanolové kauzy o tržby ve výši 100 milionů korun.

"Z privátních značek a no name výrobků ale spotřebitelé následně přeskakovali k značkovým výrobkům. Od listopadu, prosince jsme viděli růst prodejů v porovnání s předešlým rokem. Ti, kteří běžně konzumovali domácí lihoviny, chtěli garanci kvality a kupovali dovozové," říká Štětina v rozhovoru pro server IHNED.cz. "Tento trend se potvrzuje v celém kalendářním roce 2013," dodává.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Komentáře ke článku