Vlastní z poloviny fotovoltaiku u Stříbra, která s výkonem 13,6 megawattu představuje největší zařízení svého druhu dokončené u nás v roce 2009. Na počátku roku 2011 podnik koupil již hotovou pětimegawattovou elektrárnu u Kameničné na východě Čech. Obě zmíněné elektrárny má v zástavě financující banka - Bayerische Landesbank.

 

Oznámení firmy přidělá starosti nejen bankám, ale také investorům, kteří nakoupili její akcie nebo dluhopisy. Úroky z dluhopisů, splatné v pondělí 16. prosince, již S.A.G. Solarstrom nevyplatil. Na účtech firmě chybí 20 milionů eur.

 

Vedení podniku chce nepříznivou situaci řešit prodejem části vlastněných solárních parků v Německu a Itálii. Jenže oba prodeje nabírají časové zpoždění. Padl také chystaný projekt na stavbu slunečních elektráren v Británii.

 

S.A.G. Solarstrom zahájil činnost v roce 1998, sídlo má v bádenském Freiburgu. Za první tři letošní čtvrtletí podnik vedený Karlem Kuhlmannem vykázal tržby 74,5 milionu eur (2,05 miliardy korun) a účetní ztrátu přes osm milionů eur.

 

Související