Rodiny slovenských finančníků ze skupiny J&T, která v Česku mimo jiné vlastní významné energetické společnosti, privátní banku nebo fotbalový klub Sparta, odstartovaly velké změny. Skupina, jejíž letošní zisk se bude pohybovat na úrovni 1,4 miliardy korun, se rozdělí na dvě hlavní části - v jedné budou banky a v druhé ostatní majetek. Navíc se z jejích někdejších klíčových manažerů nově stanou spolumajitelé.

Management J&T se k tomu přestěhuje z Bratislavy do Prahy, protože velká část činnosti vlajkové lodi skupiny - J&T Banky - se nachází právě tam. Předtím skupina sdružovala veškerý svůj majetek v hodnotě až 55 miliard korun nepřehledně pod jednou strukturou. Nové rozdělení také dovolí skupině lépe rozvíjet svůj bankovní byznys.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Komentáře ke článku