Slovensko i v roce 2013 vyrobí nejvíce vozů na jednoho obyvatele na světě. Tamní ekonomika se tak stále nevzdává silné závislosti na výrobě vozů. Automobilový průmysl se z 12 procent podílí na celkovém slovenském HDP.

V kontextu toho, co se v posledních měsících stalo s americkým Detroitem, bývalou Mekkou automobilového průmyslu v USA, vyvstává otázka, zdali se Slovensko má obávat podobného osudu, jak popisuje deník Sme.

Přitom nejde jen o Slovensko, Česko je také velmi závislé na automobilovém průmyslu. Ačkoli ne v takovém rozsahu jako východní soused. Na Slovensku připadá podle statistik 171 aut na tisíc obyvatel, v Česku jich je 112 na tisíc obyvatel. Až na třetím místě po tuzemsku následuje Německo s "pouhými" 69 vozy na tisíc obyvatel.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Komentáře ke článku