Francouzské tajné služby a některé vládní úřady budou moci sledovat internetovou komunikaci v reálném čase a bez povolení. Zaručuje jim to zákon o vojenském programování, který francouzský Senát definitivně schválil v úterý i přes protesty tamních odborníků na digitální komunikaci a některých politických frakcí.

Těm vadí zejména článek 13, který posílí přístup zpravodajských služeb k datům o telefonické a internetové komunikaci v rámci boje proti terorismu a organizovanému zločinu.

Nově pro sledování konkrétního počítače či mobilního zařízení nebude potřeba soudní příkaz Národní komise pro kontrolu bezpečnostních odposlechů.

O podezřelé se navíc nebude moci zajímat pouze policie - přístup ke sledování elektronické a digitální komunikace v reálném čase budou mít i zpravodajské útvary ministerstva obrany, vnitra, hospodářství a rozpočtu.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.