Hokejisté Philadelphie pocítili ve středečním utkání NHL ofenzivní sílu vedoucího týmu soutěže Chicaga, které je na svém ledě porazilo 7:2. Útočník Jakub Voráček sice skóroval ve druhém zápase za sebou, když přesnou střelou z levého kruhu otevřel skóre, ale domácí odpověděli pěti brankami ve druhé třetině. Konto Flyers nejvíce zatížili Patrick Sharp a Marián Hossa, kteří si připsali tři kanadské body.

"Víme, že umíme dávat branky. V kabině si ale hlavně pokaždé zdůrazňujeme, abychom dodržovali svá pravidla: hrát zodpovědně v obraně, tvrdě bojovat o puk a dobře napadat. Víme, že pokud to budeme plnit, tak se rozjedeme i v útoku," komentoval obránce Duncan Keith ofenzivní smršť Chicaga, v jehož dresu se prosadilo sedm různých střelců.

Právě Keith odstartoval v úvodní minutě prostřední části kanonádu, během níž vyhnali po šesté trefě z branky bývalého spoluhráče Raye Emeryho. "Po takovém zápase vás vždycky přepadne frustrace," přiznal Emery, který za Chicago chytal předchozí dva ročníky. "Dělali jsme hloupé chyby. Nepohlídali jsme si, co se děje za našimi zády, a když hrajete s takovýmto týmem, vymstí se vám to," doplnil útočník Flyers Wayne Simmonds.

Dvě branky v jedné minutě:

Hráči Los Angeles zvítězili v Torontu 3:1 a sérii výher prodloužili na pět zápasů. Hlavním strůjcem posledních úspěchů Kings je brankářský objev Martin Jones, který debutoval v soutěži před devíti dny a od té doby ve všech čtyřech utkáních vychytal vítězství. V Torontu kryl třiadvacetiletý nováček 38 střel a stal se první hvězdou zápasu.

"Snažím se na to moc nemyslet. Ale užívám si to," uvedl Jones. Ve čtyřech zápasech zaznamenal nejen čtyři výhry, ale i dvě čistá konta a celkově inkasoval jen třikrát.

Nováček NHL v Torontu často hosty podržel, v počtu střel totiž výrazně zaostali 23:39. "Měli jsme hodně šancí. Za poslední měsíce to byl náš nejlepší výkon, jen jsme za něj nebyli odměněni. Ale můžeme se od tohoto zápasu odpíchnout," řekl trenér Toronta Randy Carlyle k utkání, v němž vstřelil za nerozhodného stavu vítěznou branku v 50. minutě Jeff Carter.

Anaheim udolal v domácím prostředí zásluhou dvou branek v prostřední třetině Minnesotu 2:1. Rozdílovou trefu si připsal Corey Perry, jenž skóroval v sedmém utkání v řadě a dostal se na druhou příčku kanonýrů soutěže. Hosté už jen v závěru korigovali gólem Jasona Pominvillea.