Co se dnes děje:

Praha Ministerstvo financí vydá vánoční emisi spořicích státních dluhopisů.

Praha Koná se druhé kolo pohovorů ve výběrovém řízení na generálního ředitele státního podniku Lesy ČR.

Praha Agrární komora pořádá setkání na téma dopady zásahu ČNB do kurzu koruny v pekárenství a další témata.

Praha Čeká se briefing starostů měst a obcí Litvínovska k územním limitům těžby uhlí po jednání s premiérem Jiřím Rusnokem.

Brusel Skupina 11 členských zemí Evropské unie bude jednat o podobě daně z finančních transakcí, kterou plánuje zavést. Eurostat také zveřejní data o průmyslové výrobě za říjen v zemích EU.

Paříž Začíná dvoudenní setkání evropská skupiny letecké techniky EADS s investory, na kterém by firma měla oznámit novou podnikatelskou strategii pro své hlavní divize.

Washington Americký ministr financí Jack Lew vystoupí před členy sněmovního výboru pro finanční služby k otázce mezinárodního finančního systému.

Propouštět bude čtvrtina stavebních firem

Čtvrtina stavebních firem plánuje v roce 2014 propouštění, dalších 16 procent se ještě nerozhodlo. Může za to nedostatek zakázek, který způsobuje nedostatečné vytížení kapacit firem. Vyplývá to z aktuální Kvartální analýzy českého stavebnictví, kterou má k dispozici ČTK. Od roku 2008 snížily počet zaměstnanců čtyři z pěti stavebních firem.

Společnosti získaly veřejné zakázky za téměř 200 miliard korun

HNByznys na facebooku

/klikem na ikonu vstupte na profil/

Společnosti za prvních deset měsíců letošního roku získaly veřejné zakázky za celkem 198,7 miliardy korun, což je ve srovnání se stejným období loňského roku o 12,6 procenta méně. Poklesla také hodnota vypsaných veřejných zakázek. Vyplývá to z analýzy Komory administrátorů veřejných zakázek (KAVZ), kterou má ČTK k dispozici.

Praha 4 pod sebe převede kontroverzní firmu

Radnice Prahy 4 převede energetická zařízení z kontroverzní firmy 4-Energetická zpět do svého majetku. Radnice tak sníží základní kapitál společnosti o nepeněžité vklady v hodnotě 101,8 milionu korun na přibližně devět milionů. Důvodem je mimo jiné i přání lidí, kteří chtějí kotelny či výměníky plynu odkoupit. 4-Energetická je výhradním dodavatelem tepla a teplé vody v Praze 4. Obyvatelé ji ale dlouhodobě kritizují pro předražené ceny a problematické hospodaření. O společnost se zajímá i policie.

Stanley Fischer míří do Fedu

Bývalý šéf izraelské centrální banky Stanley Fischer (70) dostal nabídku stát se viceguvernérem americké centrální banky (Fed). Místo by převzal po Janet Yellenové, která se má stát novou šéfkou Fedu. S odvoláním na informovaný zdroj to ve středu oznámila agentura Reuters.

Deficit USA se snížil o pětinu

Rozpočtový deficit Spojených států se v listopadu meziročně snížil o 21 procent na 135 miliard dolarů (2,7 bilionu Kč) a byl nižší, než čekali analytici. Vyplývá to z údajů, které ve středu zveřejnilo tamní ministerstvo financí. Ke zlepšení stavu veřejných financí přispívají zejména vyšší daně, růst počtu nových pracovních míst a rovněž vládní výdajové škrty.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru