Mezi desítku nejlépe hodnocených hotelů na světě se dostal i pražský Hotel General. Hotely z celé Evropy hodnotí uživatelé mezinárodního rezervačního portálu hotel.info.

Přesně na desátém místě se umístil pětihvězdičkový hotel z pražského Smíchova. Slovenský hotel Kempinski Hotel River Park Bratislava se umístil dokonce na pátém místě. 

Žebříček kvality Top Rated Hotel 2013 se snaží upozornit na hotely s mimořádně kvalitními službami. Hodnoceno bylo na 250 000 hotelů a hlasovalo více než šest milionů zákazníků.

Desítka hotelů Evropy

1. Holiday Inn Express Leeds-East Leeds (Spojené království)

2. Le Pinete Clivio (Itálie)

3. Landhotel Garni Engelhard Kirchheim am Ries (Německo)

4. Hotel Goritschnigg Velden am Wörthersee (Rakousko)

5. Kempinski Hotel River Park Bratislava Bratislava (Slovensko)

6. Grand Resort Bad Ragaz Bad Ragaz (Švýcarsko)

7. Cork International Airport Hotel Cork (Irsko)

8. andel's Hotel Lodz Lodž (Polsko)

9. Sofitel Brussels Europe Brusel (Belgie)

10. Hotel General Praha

Ti jako nejlepší ohodnotili hotel Holiday Inn Express Leeds-East v britském Leedsu. Vítězství tohoto hotelu mimo jiné ukázalo, že na hvězdičkách příliš nezáleží. Britský Holiday Inn má pouhé dvě. 

Do první desítky se dostaly i hotely českých sousedů. Třetí skončil Landhotel Garni Engelhard v německém městě Kirchheim am Ries, čtvrtý Hotel Goritschnigg v rakouském Veldenu am Wörthersee a na osmém místě je polský Hotel Lodži.

Z každé země se může do žebříčku dostat jen jeden, nejlépe hodnocený hotel.

Z deseti nejlepších hotelů v České republice se jich sedm nachází v Praze. Z mimopražských hotelů je nejlepší Zlatý Lev v Žatci.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru