Co se dnes děje:

Praha Jedná Rada České televize. Na programu má být opět stížnost redaktorů na údajné ovlivňování zpravodajství veřejnoprávní televize.

Praha Koná se seminář Zastoupení Evropské komise a Informační kanceláře Evropského parlamentu v ČR na téma fungování vnitřního trhu EU a volného pohybu pracovníků

Lucemburk Čeká se verdikt Soudu Evropské unie, který projednával převzetí globálního operátora internetového telefonování Skype firmou Microsoft; zrušení kontraktu se domáhala americká technologická společnost Cisco Systems.

Varšava Uskuteční se primární nabídka akcií polské energetické firmy Energa, která má být největší primární emisí na varšavské burze za více než dva roky.

Bratislava České aerolinie (ČSA) po více než dvou letech obnoví lety z Prahy do Bratislavy. 

Madrid Největší světový prodejce oděvů Inditex zveřejní hospodářské výsledky za třetí čtvrtletí.

Eurovia navrhla, že opraví dálnici D47

Zvlněná dálnice D47 se možná dočká v nejbližší době oprav. Návrh na odstranění nerovností povrchu a dalším sledování dosud bobtnajícího tělesa dálnice v úterý ministerstvu dopravy představila stavební firma Eurovia CS. Ta opraví úseky s největším zvlněním, na kterých byla v minulosti snížená maximální dovolená rychlost, a bude i nadále dálnici monitorovat a na své náklady udržovat, dokud bobtnání jejího tělesa neustane. ČTK to s odvoláním na výsledky večerního jednání řekl ministr dopravy Zdeněk Žák.

Arriva přestane jezdit mezi Prahou a Kralupy

Společnost Arriva v pátek skončí s provozem osobních vlaků mezi Prahou a Kralupy nad Vltavou. Firmě se po třech měsících zkušebního provozu nepodařilo přesvědčit Prahu ani Středočeský kraj, aby na její vlaky vyplácely dotace podobně jako například na spoje Českých drah. Informoval o tom server iDNES.CZ.

Ministři financí EU se nedohodli na detailech bankovní unie

Ministrům financí členských zemí EU se v úterý a v noci na středu nepodařilo dosáhnout konečné dohody nad podobou některých součástí budované bankovní unie, tvrdí však, že jsou na dobré cestě. Znovu se tak budou muset sejít příští středu, den před evropským summitem, který by měl mít ve věci poslední slovo. Dosažené předběžné "politické porozumění" však počítá mimo jiné s tím, že bude potřeba nová mezivládní smlouva, která upraví vztahy mezi národními záchrannými fondy a postupně se naplňujícím společným fondem na pomoc bankám.

Fitch: České ekonomice pomůže k oživení slabší koruna

HNByznys na facebooku

/klikem na ikonu vstupte na profil/

Mezinárodní ratingová agentura Fitch Ratings v úterý potvrdila hodnocení dlouhodobých devizových závazků České republiky na stupni A+ a beze změny nechala rovněž ostatní úvěrová hodnocení státu včetně jejich výhledu. Agentura ve zprávě předpověděla, že česká ekonomika po dlouhé recesi příští rok oživí a mimo jiné jí k tomu dopomůže slabší kurz koruny.

Těžba plynu v USA stoupne na nový rekord

Těžba zemního plynu ve Spojených státech v příštím roce vzroste o 1,4 procenta na rovné dvě miliardy krychlových metrů denně, a čtvrtým rokem po sobě tak dosáhne nového maxima. Sdělil to v úterý Úřad pro energetické informace (EIA) při ministerstvu energetiky USA. Prudký růst těžby plynu v USA nastartovala ke konci minulého desetiletí takzvaná břidlicová revoluce, v níž se začal novými metodami ve velkém dobývat plyn uložený v břidlicových horninách.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru