Co se dnes děje:

Praha Český statistický úřad zveřejní výsledky zahraničního obchodu za říjen 2013.

Praha Společnost Manpower představí výsledky českého a celosvětového průzkumu sledujícího náborové plány zaměstnavatelů Index trhu práce pro 1. čtvrtletí 2014.

Praha Koná se tisková konference odborového svazu pracovníků obchodu na téma otevírací doba obchodů o Vánocích a ve státní svátky, návrh zákona o této otevírací době a podmínky zaměstnanců v obchodech obecně. 

Praha Sdružení na ochranu práv spotřebitelů Spotřebitel.net pořádá konferenci o lichvě v novém občanském zákoníku. 

Brusel Jednat budou ministři hospodářství a financí zemí EU.

Peking Čínské sdružení automobilových výrobců (CAAM) by mělo zveřejnit údaje o listopadovém prodeji motorových vozidel v Číně.

Milán Končí termín pro upsání nových akcií v italské letecké společnosti Alitalia. Aerolinky chtějí navýšit kapitál o 300 milionů eur.

Bratislava Slovenská centrální banka zveřejní novou prognózu vývoje domácí ekonomiky.

Evraz prodá Evraz Vítkovice Steel ruské bance Vněšekonombank 

Ruská ocelárna Evraz prodá svou českou divizi Evraz Vítkovice Steel (EVS) ruské bance Vněšekonombank (VEB). Jejím hlavním úkolem bude firmu finančně stabilizovat, než se jí ujme nový strategický investor. Informují o tom úterní Hospodářské noviny (HN) a server Insider.

Lidem v SŽDC stoupnou mzdy nejvýš o procento

Zaměstnancům Správy železniční dopravní cesty (SŽDC) vzrostou v příštím roce tarifní mzdy maximálně o procento. Vyplývá to z kolektivní smlouvy pro rok 2014, která zaručuje i zachování stávajících benefitů. Informoval o tom mluvčí SŽDC Jakub Ptačinský.

Euroskupina uvolnila další peníze pro Kypr

HNByznys na facebooku

/klikem na ikonu vstupte na profil/

Ministři financí zemí eurozóny v pondělí schválili uvolnění další splátky úvěrové pomoci Kypru. Z evropského stabilizačního mechanismu (ESM) by tak měla tato ostrovní země ještě do konce letošního roku dostat 100 milionů eur (2,75 miliardy Kč). Mezinárodní měnový fond (MMF) by Kypru měl poslat dalších 86 milionů eur, uvedli ministři sdružení v takzvané Euroskupině.

EU zpřísnila podmínky pro přesuny levných pracovníků

Ministři práce zemí Evropské unie v pondělí předběžně schválili přísnější pravidla pro zaměstnávání levných dočasných pracovních sil z východoevropských zemí EU a odjinud. Vyhověli tím požadavkům odborů a zemí, jako je Francie, proti naopak byly některé východoevropské země, například Maďarsko.

EADS zruší v Evropě 15 procent pracovních míst

Zrušení zhruba 15 procent pracovních míst v Evropě čeká v příštích třech letech evropského výrobce letecké techniky EADS. V rámci plánované restrukturalizace a úspor v divizích pro zbrojní výrobu a vesmírnou techniku, které se spojí, tak odejde asi 5800 zaměstnanců. Čtvrtina z nich má ale naději přejít k výrobě Airbusů a vrtulníků Eurocopter. EADS to uvedla v pondělním prohlášení.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru