Co se dnes děje:

Praha Česká národní banka zveřejní devizové rezervy ČNB k 30. listopadu a saldo devizových obchodů ČNB k 31. říjnu 2013, centrální banka představí také bilanci ČNB za 3. čtvrtletí 2013.

Praha Koná se valná hromada realitní společnosti Orco, kde se bude jednat o odvolání členů představenstva.

Jakarta Končí ministerská konference Světové obchodní organizace (WTO).

Brusel Proběhne zasedání ministrů dopravy, spojů a energetiky zemí EU.

Berlín Vyjde zpráva o vývoji průmyslových zakázek za říjen v Německu.

EK podezírá několik firem z kartelu

Vyšetřovatelé Evropské komise uskutečnili razie v elektronických firmách v několika členských zemích Evropské unie. Informovala o tom ve čtvrtek agentura DPA. Komise firmy podezírá z uzavření kartelu, jejich názvy ale nesdělila.

Alkony-CZ už Polívkovu farmu nechce

Firma Alkony-CZ, která vydražila bývalou farmu herce Bolka Polívky v Olšanech na Vyškovsku, už o objekt zájem nemá a požadovaných 15 milionů korun nezaplatí. Minulý týden napsala v dopise insolvenční správkyni Petře Hýskové, že peníze nesloží. Řekla to zástupkyně Dražební společnosti Morava Marcela Koutná.

USA chtějí, aby Evropa a Asie přísněji regulovaly banky

HNByznys na facebooku

/klikem na ikonu vstupte na profil/

Americký ministr financí Jack Lew vyzval Evropu a Asii, aby následovaly příklad Spojených států a pomocí přísnější regulace zvýšily bezpečnost finančního sektoru. USA již podle ministra pravděpodobně učinily dostatečná opatření, aby zajistily, že daňoví poplatníci nebudou muset v případě budoucích krizí znovu zachraňovat banky před krachem. Ostatní země prý ale postupují při reformách finančního systému "mnohem pomaleji" než USA.

Twitter zpřístupní své služby pro mobily bez internetu

Americká internetová společnost Twitter hodlá zpřístupnit své služby uživatelům v rozvíjejících se zemích, kteří mají telefony bez připojení k internetu. Bude za tímto účelem spolupracovat se singapurskou firmou U2opia Mobile. Informovala o tom agentura Reuters.

Německá pošta testuje doručování zásilek drony

Doručování zásilek bezpilotními letouny zkouší, podobně jako americký internetový obchodní dům Amazon, také německá poštovní a přepravní společnost Deutsche Post DHL. Informovala o tom ve čtvrtek agentura AFP.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru