Mnoho českých podniků vzniklo před dvaceti i více lety a jejich zakladatelé nyní musí pomýšlet na to jak firmu předat dál.

Rozhodnout se musí mezi předáním následovníkovi uvnitř rodiny, prodeji stávajícímu managementu nebo vstupu strategického partnera zvenčí. Všechny tyto strategie ovšem mají svá úskalí, shodli se na tom účastníci diskuze Deloitte Academy. 

Jak správně vést možného rodinného nástupce, předejít rodinným neshodám nebo na co si dát pozor při prodeji firmy novému majiteli jsou některé z otázek, na které společně hledali odpověď hosté Byznys Online, které pořádají Hospodářské noviny ve spolupráci s Deloitte Academy.Deloitte Academy modre

Kromě šéfredaktora Hospodářských novin a moderátora diskuse Martina Jašminského debatovali za odborníky Tomáš Seidl z daňového oddělení Deloitte a David krajíček z Krajíček&Associates. Zkušenosti majitelů firem dodali Kamil Valenta z KONDOR a Libor Jungvirt z LIVA Předslavice.

Diskuze Byznys online: Jak úspěšně předat rodinnou firmu dětem
Nastupnictvi_-_highlights.mp4.jpg

 

 

Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru