Mnoho českých podniků vzniklo před dvaceti i více lety a jejich zakladatelé nyní musí pomýšlet na to jak firmu předat dál.

Rozhodnout se musí mezi předáním následovníkovi uvnitř rodiny, prodeji stávajícímu managementu nebo vstupu strategického partnera zvenčí. Všechny tyto strategie ovšem mají svá úskalí, shodli se na tom účastníci diskuze Deloitte Academy. 

Jak správně vést možného rodinného nástupce, předejít rodinným neshodám nebo na co si dát pozor při prodeji firmy novému majiteli jsou některé z otázek, na které společně hledali odpověď hosté Byznys Online, které pořádají Hospodářské noviny ve spolupráci s Deloitte Academy.Deloitte Academy modre

Kromě šéfredaktora Hospodářských novin a moderátora diskuse Martina Jašminského debatovali za odborníky Tomáš Seidl z daňového oddělení Deloitte a David krajíček z Krajíček&Associates. Zkušenosti majitelů firem dodali Kamil Valenta z KONDOR a Libor Jungvirt z LIVA Předslavice.

Diskuze Byznys online: Jak úspěšně předat rodinnou firmu dětem
Nastupnictvi_-_highlights.mp4.jpg

 

 

Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru