Čtvrtá generace mobilních sítí se dostala do rukou Telefónice, T-Mobilu a Vodafonu. Nové či vylepšené služby tak během několika let přinese stávající trojice velkých mobilních hráčů. A není vlastně jisté, co může zákazník čekat.

Díky nedávné aukci kmitočtů tak nemusí mít lidé jen kvalitnější zobrazování videa a rychlejší stahování dat. "Jsou možnosti, které nás ještě nenapadly. Ale pevně věřím, že se objeví," říká nezávislý telekomunikační konzultant Jiří Peterka.

Zároveň příliš nevěří, že tyto služby může v budoucnu přinášet v Česku ještě čtvrtý operátor. Podle něj je proniknutí na trh jednoduše příliš drahé.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.