Zahraniční firmy po krizových letech opět začínají ve velkém stěhovat svou výrobu do České republiky.

Poptávka po průmyslových nemovitostech v Česku se tak letos dostala na předkrizové úrovně a měla by být dokonce nejvyšší v historii. Vyplývá to ze statistik realitně-konzultačních společností, které oslovil server IHNED.cz.

"Letošní rok je v oblasti průmyslových nemovitostí v Česku rekordní, tedy co se týká pronajmutých metrů čtverečních. Rok 2013 tedy překoná rok 2007, který byl doposud nejvyšší," říká Jakub Holec, ředitel společnosti 108 Agency.

Jeho slova potvrzuje i vedoucí oddělení industriálních nemovitostí Jones Lang LaSalle Harry Bannatyne. A přidává statistiky.

"Pokud jde o hrubou realizovanou poptávku, měli bychom se na konci roku 2013 pohybovat kolem 1 milionu metrů čtverečních, což znamená překonání hodnot z roku 2007 a rekordní rok v historii českého trhu industriálních nemovitostí," sdělil pro IHNED.cz.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.