Česká Telefónica čelí trestnímu oznámení a správní exekuci. Za těmito kroky stojí Český telekomunikační úřad, který operátora trestá za neuposlechnutí svého nařízení.

Zástupci ČTÚ zvolili postup kvůli opětovnému nepřipojení 1500 klientů firmy Aspekt Invest, které úřad v pondělí nařídil.

Telefónica O2 zákazníky takzvaného šedého operátora odpojila kvůli údajnému nedovolenému přeprodávání SIM karet dalším subjektům. Takzvaná správní exekuce spočívá ve vyměření pokuty za neuposlechnutí nařízení.

"Udělili jsme sankci kvůli nesplnění uložené povinnosti, a to ve výši 50 tisíc korun. Zákon přitom umožňuje při opakovaném nerespektování rozhodnutí ukládat tyto pokuty opakovaně, a to až do výše 100 tisíc korun," vysvětluje mluvčí úřadu Martin Drtina.

Telefónica zatím rozhodnutí o pokutě neobdržela a vychází tak z veřejného prohlášení ČTÚ.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru