Co se dnes děje:

Praha Český statistický úřad zveřejní údaje o průměrných mzdách za 3. čtvrtletí 2013, představí také podrobnější a zpřesněné údaje o HDP za 3. čtvrtletí.

Praha Pokračuje jednání mezi odbory a vedením železniční společnosti ČD Cargo o nové kolektivní smlouvě.

Praha Zástupci Svazu průmyslu a dopravy ČR a dalších zaměstnavatelských a podnikatelských svazů a asociací se setkají se členy bankovní rady ČNB. Hlavním tématem setkání jsou devizové intervence a jejich dopady na firmy.

Brusel Evropská komise má oznámit pokuty pro šest velkých bank za manipulace s klíčovými úrokovými sazbami. 

Brusel Bude vydána zpřesněná zpráva o vývoji HDP za třetí čtvrtletí v eurozóně i celé Evropské unii.

Jakarta Pokračuje ministerská konference Světové obchodní organizace (WTO).

Amsterdam Koná se mimořádná valná hromada akcionářů těžařské firmy NWR, jednat by měli o prodeji ostravské OKK Koksovny skupině Metalimex.

Washington Americká centrální banka (Fed) zveřejní pravidelnou situační zprávu o vývoji ekonomiky, takzvanou Béžovou knihu.

Prodej aut v USA stoupl na sedmileté maximum

Americký automobilový trh v listopadu prudce vzrostl a zažil nejlepší měsíc od počátku roku 2007. Výrazný vzestup zaznamenaly díky vysoké poptávce po velkých vozech a silnému prodeji o posledním víkendu všechny tři americké automobilky. Vyplývá to z úterních zpráv jednotlivých prodejců a údajů statistické firmy Autodata.

Itálie snižuje zadlužení pomalu, říká komisař EU Rehn

HNByznys na facebooku

/klikem na ikonu vstupte na profil/

Italská vláda snižuje zadlužení příliš pomalu. V rozhovoru s italským listem La Repubblica to řekl eurokomisař pro měnovou politiku Olli Rehn. Italská ekonomika má podle něj velký růstový potenciál a v případě úspěšných hospodářských a justičních reforem by mohla růst rychleji než řada jiných zemí.

Pimco: Politika Fedu vytváří bublinu

Politika levných peněz, kterou praktikují centrální banky USA (Fed), Japonska a dalších zemí, vytváří cenové "bubliny" na trzích a stále více ohrožuje světovou ekonomiku a globální kapitálové trhy. Uvedl to v úterý podle agentury Reuters spoluzakladatel a šéf předního světového dluhopisového fondu Pimco Bill Gross.

Detroit získal ochranu před věřiteli

Americké velkoměsto Detroit je způsobilé pro bankrotovou ochranu před věřiteli. Rozhodl o tom místní soud. Po jeho rozhodnutí se Detroit stal oficiálně největším městem v amerických dějinách, které zbankrotovalo. Soudce Steven Rhodes potvrdil, že Detroit je insolventní. Má podle soudce příliš mnoho věřitelů, než aby mohl reálně vyjednávat o dluzích a dalších pohledávkách města dosahujících 18 miliard dolarů (364 miliard korun).

ČSÚ představí zpřesněné údaje o HDP

Český statistický úřad zveřejní podrobnější a zpřesněné údaje o hrubém domácím produktu za 3. čtvrtletí 2013. Úřad v polovině listopadu na základě svých předběžných údajů oznámil, že tuzemská ekonomika se ve třetím čtvrtletí mezičtvrtletně propadla o 0,5 procenta a meziročně o 1,6 procenta. Ekonomové očekávali pokračující oživení po oznámeném mezičtvrtletním růstu ve druhém čtvrtletí.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru