Hokejisté hradeckého Mountfieldu urvali pro sebe vítězství v extraligovém šlágru 27. kola na Spartě. Domácí, kteří čerstvě prodloužili smlouvu trenéru Jandačovi, začali lépe a po první třetině vedli 1:0. Hradec ve druhém dějství srovnal, a protože ve třetí třetině gól nepadl, přišlo na řadu prodloužení. V něm o výhře východočeského celku rozhodl Mikuš.

Úterní program začal už utkáním v Třinci, kde vysoko zvítězil Liberec. Dvěma góly v přesilovkách pomohl k vítězství 4:1 Petr Nedvěd. Mistrovská Plzeň bez řady opor porazila doma Vítkovice a pojistila si třetí příčku. V Brně, kam zavítaly Pardubice, nabídli hokejisté divákům gólové hody. Opulentní menu bylo nakonec přece jenom chutnější pro domácí Kometu, která hosty porazila 5:4.

Hradec vyhrál sledovaný souboj na Spartě

Hokejisté Sparty prohráli v magnetu kola s Hradcem Králové 1:2 v prodloužení a podruhé v sezoně doma naplno nebodovali. Souboj prvního a druhého týmu soutěže rozhodl v čase 60:22 Peter Mikuš, Východočeši tak snížili náskok Pražanů v čele extraligy na devět bodů. Oba týmy od začátku myslely hlavně na pozornou obranu, téměř pět tisíc diváků v Tipsport Aréně tak žádné ofenzivní představení nevidělo.

Sparta Praha - Mountfield Hradec Králové 1:2 v prodl. (1:0, 0:1, 0:0 - 0:1)

Branky a nahrávky: 15. J. Hlinka (Kumstát) - 24. Mertl (Vydarený, Ptáček), 61. Mikuš (Mertl). Rozhodčí: Fraňo, Pavlovič - Komárek, Ondráček. Vyloučení: 4:3. Využití: 0:1. Diváci: 4662.

Sparta: Pöpperle - Pilař, Hrbas, Krejčík, Švrček, Gřegořek, Philipp - P. Ton, J. Hlinka, Rolinek - Kumstát, Pech, Buchtele - Klimek, I. Rachůnek, T. Rachůnek - Bahenský, Simon, Forman. Trenéři: Jandač a Moták.

Hradec Králové: Kantor - Harant, Vydarený, Pláněk, Mikuš, Ptáček, Jank, Plášil - Dej, Mertl, Šimánek - Červený, Marha, L. Květoň - Škoda, Langhammer, Podlešák - Švihálek, Knotek, Rousek. Trenéři: Draisaitl a Kučera.

Nedvěd srazil nešťastný Třinec

Hokejisté Třince podlehli Liberci 1:4 a prohráli i třetí vzájemné utkání sezony. Bílí Tygři si vítězství vystříleli třemi góly v přesilových hrách, dvě zlomové branky vstřelil v úvodu prostřední části Petr Nedvěd. Severočeši dokázali proti ocelářům zabodovat už posedmé za sebou. Vrcholu dostoupil domácí zmar pět minut před koncem. Přesilovku pět na tři znásobili odvoláním gólmana, ale 78 sekund ostřelování Schwarze bylo neúspěšné.

Oceláři Třinec - Bílí Tygři Liberec 1:4 (1:1, 0:2, 0:1)

Branky a nahrávky: 13. Peterek (Hrabal, D. Květoň) - 2. Bartek (Výtisk), 24. Nedvěd, 26. Nedvěd (Bartek), 46. Výtisk (Hunkes). Rozhodčí: Mikula, Polák - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 8:8, navíc Derner 5 min. a do konce utkání a Výtisk (oba Liberec) 10 min. a do konce utkání. Využití: 1:3. Diváci: 2849.

Třinec: Hamerlík - Hrabal, Galvas, Roupec, Linhart, Krejčí, Kania, Lojek, Foltýn - Martin Růžička, Bonk, Varaďa - Orsava, Polanský, Adamský - D. Květoň, Peterek, Rákos - Marek Růžička, Zagrapan, Rufer. Trenéři: Kalous a Marek.

Liberec: Schwarz - Hunkes, Derner, Výtisk, Voráček, Čakajík, Kolmann, Šimek, Vitásek - T. Urban, Nedvěd, Dušek - Bartek, Bulík, Víšek - Valský, Zacha, J. Vlach - Bulíř, Pospíšil. Trenéři: Hynek a M. Černý.

Oslabená Plzeň zdolala Vítkovice

Plzeňští indiáni porazili doma Vítkovice 3:2 i přes citelné absence v sestavě. Domácím chyběli útočníci Martin Straka, Ondřej Kratěna, Tomáš Pitule a Ján Sýkora, přesto zvítězili v osmém z posledních deseti zápasů. Naopak Vítkovice s Plzní prohrály už posedmé za sebou. Vítězný gól dal v 51. minutě Hollweg, hostující Svačina už jen snižoval na konečných 2:3.

Škoda Plzeň - HC Vítkovice Steel 3:2 (1:0, 1:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 11. Pletka (Mozík), 24. Vlasák (Kašpařík), 51. Hollweg (M. Dvořák, T. Sýkora) - 26. Huna (Valčák), 56. Svačina (Roman, Kovář). Rozhodčí: T. Horák, Hrubý - Bádal, Pouzar. Vyloučení: 3:4. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 3803.

Plzeň: Mensator - Jiří Hanzlík, Seman, J. Jeřábek, D. Boháč, Mozík, Frolo - Duda, Kašpařík, Vlasák - Indrák, Lev, Pletka - Dvořák, T. Sýkora, Hollweg - Vlček, Š. Novotný. Trenéři: Razým a Michal Straka.

Vítkovice: Dolejš - M. Hruška, Barinka, Sloboda, Kovář, Pastor, Stehlík, Bail - Vandas, Burger, Szturc - Huna, Roman, Svačina - Strapáč, E. Němec, Húževka - Kolouch, Valčák, Kucsera. Trenéři: Oremus a Šimíček.

Kladno se zvedlo proti Slavii

Hokejisté Kladna zvítězili nad Slavií 3:1 a konečně zabrali po třech zápasech bez bodového zisku. Pražané si připsali už sedmou porážku za sebou. Rytíři se radovali ve vzájemných soubojích se Slavií teprve z druhé výhry z posledních 12 utkání.

Rytíři Kladno - Slavia Praha 3:1 (2:1, 1:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 12. Hlaváč (Bajaruns, Dalecký), 17. M. Hořava (Patera, Kuchler), 32. Rudovský (Patera, Kuchler) - 2. Vrdlovec (Valach, Wharton). Rozhodčí: Jeřábek, Čech - Jindra, Skopal. Vyloučení: 2:5. Využití: 1:0. Diváci: 2260.

Kladno: Chábera - David Růžička, T. Kaberle, P. Hořava, Černošek, L. Procházka, Doudera - M. Hořava, Patera, Kuchler - Rudovský, Dragoun, Machač - Bajaruns, Dalecký, Hlaváč - Eberle, Lukáč, Havlíček. Trenér: Vojta, Tatíček a Kopecký.

Slavia: Furch - Kadlec, Štich, Kolařík, Holub, Valach, Wharton - Bednář, Žejdl, Krenželok - Skokan, V. Růžička ml., Tomica - Stránský (41. Klhůfek), Vrdlovec, J. Doležal. Trenéři: V. Růžička st. a Weissmann.

Vary unikly Chomutovu na devět bodů

Hokejisté Karlových Varů vyhráli nad posledním Chomutovem 2:1 a na třinácté pozici unikli Pirátům na rozdíl devíti bodů. Všechny branky padly už v první třetině a v čase 19:10 rozhodl útočník Petr Pohl. Chomutov prohrál dvanáctý z posledních 14 zápasů.

Energie Karlovy Vary - Piráti Chomutov 2:1 (2:1, 0:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 6. Zaťovič (Balán, Zucker), 20. Pohl (Balán, Zaťovič) - 12. D. Hruška (Šagát). Rozhodčí: Pešina, Hribik - Pešek, Jelínek. Vyloučení: 6:5. Využití: 1:0. Diváci: 2564.

Karlovy Vary: Závorka - Rýgl, Bičánek, Schusser, J. Drtina, Dresler, Gulaši - Pohl, Balán, Zaťovič - Hovorka, Roman Vlach, Kytnár - Micka, R. Hruška, R. Dlouhý - Zucker, Vachovec, Koblasa. Trenéři: Mlejnek a Kverka st.

Chomutov: M. Růžička - Novák, Pulpán, Krstev, Šulák, Rutta, Trefný - D. Hruška, Bartečko, Hřebejk - Bomersback, J. Straka, Kubinčák - Sikora, Divíšek, Šagát - Hlava, Kämpf, Račuk. Trenéři: Turek a R. Kaše.

Gólové hody vyhrála domácí Kometa

Hokejisté Komety Brno zdolali Pardubice v gólově bohatém utkání 5:4. Svěřenci trenéra Vladimíra Kýhose vyhráli osmý z devíti domácích zápasů, tentokrát museli dotahovat dvougólový náskok soupeře. O výsledku rozhodl pět minut před koncem Jan Hruška. Obránce Pardubic Aleš Píša nastoupil ke svému 700. extraligovému utkání.

Kometa Brno - ČSOB Pojišťovna Pardubice 5:4 (1:2, 2:1, 2:1)

Branky a nahrávky: 10. T. Svoboda (Koreis, V. Němec), 28. V. Němec (J. Káňa II), 33. J. Káňa II (Kempný), 43. Burian, 55. J. Hruška (Brendl) - 5. Endál, 20. Kousal (Radil, T. Nosek), 26. Somík, 43. T. Nosek (Kousal, Benák). Rozhodčí: Hradil, Šír - Frodl, Charvát. Vyloučení: Vyloučení: 4:3, navíc Čermák (Brno) na 10 min. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 6948.

Brno: Čiliak - D. Nosek, Jan Hanzlík, Kováčik, Kempný, Kuboš, Žižka, Dlapa - Brendl, Čermák, J. Hruška - T. Svoboda, V. Němec, J. Káňa II - Dočekal, Koreis, Burian - Jenyš, H. Zohorna, Wasserbauer. Trenéři: Kýhos, Pešout, Beran.

Pardubice: Hudáček - Píša, V. Kočí, Benák, Zdráhal, Gregorc, Ďaloga - P. Sýkora, T. Zohorna, Somík - Radil, Kousal, T. Nosek - Tybor, Moučka, Endál - Rys, Číp, Semorád. Trenéři: Venera a M. Říha ml.

Zlín bohatýrsky vyhrál v prodloužení

Hokejisté Litvínova udolali Zlín 1:0 až po samostatných nájezdech a vyhráli pošesté za sebou. V páté sérii rozstřelu rozhodl Robin Hanzl. Severočeši tak vyhráli po bezbrankovém zápase shodný výsledkem jako v neděli nad Slavií. Zápas sledovala nejnižší návštěva této sezony extraligy - 1868 diváků.

Verva Litvínov - PSG Zlín 1:0 po sam. nájezdech.

Branka: Rozhodující sam. nájezd Hanzl. Rozhodčí: Šindler, Wagner - Bláha, Kostka. Vyloučení: 2:9, navíc Čajánek (Zlín) 10 min. Diváci: 1868.

Litvínov: Francouz - Stříteský, Zeman, Gula, Šlégr, Posmyk, Chaloupka - Jánský, Hübl, Ručinský - Martynek, Hanzl, Trávníček - Majdan, Piroš, Gerhát - Písařík, Jurčík, R. Pšurný. Trenéři: Rulík a M. Hořava st.

Zlín: Horčička - Marušák, Urbanec, Zámorský, Řezníček, Tesařík, O. Horák - Balaštík, Leška, O. Veselý - Kubiš, Holík, F. Čech - Honejsek, Čajánek, Köhler - Melenovský, Fořt, P. Sedláček. Trenéři: Rostislav Vlach, Jurík a Hrazdira.

1. Sparta Praha 27 19 1 2 5 115:52 61
2. Hradec Králové 27 11 8 3 5 69:53 52
3. Plzeň 27 14 3 3 7 68:59 51
4. Brno 27 13 3 2 9 66:54 47
5. Zlín 27 11 4 5 7 75:65 46
6. Třinec 27 12 2 2 11 74:74 42