Ukrajina patří k jedněm z prioritních zemí českých firem. Její ekonomika je totiž silně orientována na průmyslovou výrobu, které dominuje těžba a zpracování železné rudy a černého uhlí. Proto je tamní hospodářství přirozeně v hledáčku především těch českých firem, které vyrábějí obráběcí stroje, důlní zařízení či zemědělskou techniku. Současná situace v zemi však může ohrozit některé české investice či zastavit chystané projekty na Ukrajině.

Podíl vývozu na Ukrajinu na celkovém objemu exportu činil podle ČSÚ v loňském roce pouhé jedno procento. Řadou českých firem je však vnímána jako země s velkým trhem, který má obrovský potenciál do budoucna. K tomu, aby podniky na Ukrajině byly ochotny dělat byznys a investovat, je však pro ně klíčová politická stabilita v zemi.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru