Energetická skupina RWE, která je v tuzemsku alternativním dodavatelem elektřiny, od ledna sníží ceny silové elektřiny. Stávající klienti získají podle typu tarifu automaticky slevu až 20 procent. Noví klienti až 23 procent. Podíl silové elektřiny na celkové ceně elektřiny je zhruba poloviční.

Cena elektřiny se skládá z ceny za vyrobenou elektřinu, z poplatků za přepravu a distribuci i za související systémové služby.

Kromě plateb za vyrobenou nebo též silovou elektřinu podléhají všechny složky rozhodnutí Energetického regulačního úřadu (ERÚ). Ten minulý týden oznámil, že cena elektřiny pro domácnosti příští rok zlevní v průměru o 10,9 procenta.

Největší pokles cen elektřiny pro domácnosti ERÚ očekává u firmy ČEZ, a to o 12 procent. Pražská energetika (PRE) by měla zlevnit o 9,5 procenta a E.ON, který působí hlavně v Jihočeském a Jihomoravském kraji, by měl elektřinu domácnostem zlevnit o 8,8 procenta.

RWE od ledna sníží ceny silové elektřiny pro nové klienty až o 23 procent. "Naši zákazníci se nemusejí obávat negativního vlivu oslabení kurzu koruny na naše ceny, protože jsme nakoupili elektřinu dostatečně dopředu," uvedl obchodní ředitel skupiny RWE Tomáš Varcop.

Kromě svého standardního podnikání se RWE pustí také do oblasti telekomunikací.

V síti T-Mobile nabídne svým zákazníkům služby virtuálního operátora pod názvem RWE Mobil. Je určený zejména těm, kteří využívají k volání předplacené karty. 

Z energetických firem již nabízí mobilní služby na pronajaté infrastruktuře například Centropol a ČEZ.

RWE: Chceme 300 tisíc nových smluv

RWE letos získala každého třetího zákazníka, který si vybíral elektřinu od nových dodavatelů.

Do konce roku plánuje překročit hranici 300 tisíc uzavřených smluv s novými zákazníky. "Kolem roku 2020 bychom chtěli mít dvojciferný podíl na trhu, tedy zvýšit počet zákazníků na dvojnásobek až trojnásobek současného stavu," dodal Varcop.

RWE, která je největším tuzemským dodavatelem plynu, od května zlevnila plyn o deset procent. Například zákazník, který vytápí rodinný domek, tak letos ušetří celkově v průměru více než 4000 korun ve srovnání s loňskou topnou sezonou, dodal mluvčí RWE Martin Chalupský.

Porovnejte nabídky jednotlivých dodavatelů na kalkulačce cen elektřiny.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru