Nejčastěji zaznívala dvě jména: většinového majitele skupiny PPF Petra Kellnera a kontroverzního bývalého generálního ředitele firmy ČEZ Martina Romana. Kdo je favoritem prezidenta Soudcovské unie Tomáše Lichovníka, viceprezidenta pro hospodářskou politiku SP ČR Radka Špicara či generálního ředitele Hamé Martina Štrupla?

Přečtěte si výběr nejzajímavějších odpovědí:

 Jindrich Fikar 118 118Prodejce hůlek v Harrym Potterovi řekl o lordu Voldemortovi: "... udělal velké věci, strašné, ale velké." Jak nakonec dopadl, víme všichni. Martin Roman.

Jindřich Fikar
majitel čokoládovny Fikar

 

 

Ludek Pfeifer 118 118Manažer? V padesáti odstínech šedi neumím vybrat... Podnikatel? Kellner.

Luděk Pfeifer
jednatel poradenské společnosti M.C. Triton

 

 

Kvido Štěpánek 118x118A. K. Velan – fyzik, vynálezce, filantrop, podnikatel se závody po celém světě. Razí kulturu podnikatelské společenské odpovědnosti. I v 95 letech denně pracuje.

Kvido Štěpánek
ředitel Isolit-Bravo

 

 

Tomas Lichovnik 118 118Asi nebudu příliš originální. Petr Kellner. Je za ním vidět práce, ne skandály.

Tomáš Lichovník
prezident Soudcovské unie

 

 

Strupl pngTak asi ten dlouhodobě nejúspěšnější, se kterým navíc není spojena žádná aféra – Petr Kellner.

Martin Štrupl
generální ředitel Hamé

 

 

Jaroslav Rasa 118 118Nechci pochlebovat, ale Andrej Babiš. Vytvořil největší výrobní skupinu. Nezabývá se finančními produkty atd., které nové hodnoty nevytvářejí.

Jaroslav Řasa
zakladatel ABRA Software

 

 

Spicar 118 118Pro mne je jedničkou Zbyněk Frolík, majitel firmy LINET.

Radek Špicar
viceprezident pro hospodářskou politiku SP ČR

 

 

Petr Pithart 118 118Velmi jsem si vážil prvního šéfa Škody MB po splynutí s koncernem VW Ludvíka Kalmy. Řešil skvěle zcela bezprecedentní situace. Bohužel se zabil – v autě.

Petr Pithart
ústavní právník, bývalý předseda Senátu

 

 

Další odpovědi najdete v rubrice Byznys echo. Aktuální otázka Byznys echa a čtenářská diskuse k tématu společně s přehledem autorů a archivem starších otázek jsou na webu Ekonom.cz.

Zatím jste si přečetli 100 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru