Jsem dole už částečně vyměněný, vysvětluje Vratislav Kulhánek, proč zhruba v polovině své prezentace dává ulevit nohám a sedá si na připravenou židli. Na svých čerstvých 70 let ovšem rozhodně nevypadá. Bývalý ředitel společnosti Robert Bosch, předseda představenstva Škoda Auto, šéf Svazu ledního hokeje a nyní majitel poradenské společnosti Industrial Advisors je v byznysu stále aktivní, zkušeností má na rozdávání a také se o ně ochotně dělí.

Ať už v případě svého současného poradenského angažmá v kopřivnické Tatře, nebo své nedávné přednášky pro tuzemské byznysmeny pořádané Společností pro strategické řízení, inovace a podnikatelství. O své manažerské minulosti i současnosti mluvil velmi otevřeně. Téměř tříhodinové setkání tak nabídlo zajímavý vhled do myšlení a názorů jednoho z nejúspěšnějších českých manažerů. Týdeník Ekonom byl – se souhlasem pořadatelů akce i Vratislava Kulhánka – u toho.

Česko za Bhútánem? Nesmysl

"Největší škola pro mne byl Robert Bosch, jsem na tohle období dokonce více hrdý než na působení ve Škodovce," vzpomíná Kulhánek na své zkušenosti z počátku 90. let, z doby, kdy stuttgartský koncern Bosch koupil část českobudějovického Motoru Jikov, kde do té doby Kulhánek působil. "Začínal jsem v té firmě prakticky úplně sám, a když jsem odcházel, měla 1500 zaměstnanců, teď jich má asi 2800. Velmi jsem bojoval za to, aby Bosch v Česku měl i vlastní vývoj, na počátku byl tým tří lidí, dnes je ve vývoji v Česku lidí skoro čtyři sta," říká Kulhánek.

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru