Co se dnes děje:

Praha Praha a stavební firma Metrostav by se mohly vyjádřit k řešení dostavby tunelu Blanka. Vyjádření na pátek slíbilo vedení hlavního města.

Praha Česká národní banka zveřejní statistiku měnového vývoje k 31. říjnu 2013.

Ostrava TK Energetického regulačního úřadu za účasti předsedkyně Aleny Vitáskové. Téma: informace o cenových rozhodnutích na rok 2014, kterými se stanovují ceny regulovaných služeb souvisejících s dodávkou elektřiny a plynu, a cenovém rozhodnutí, kterým se stanovuje podpora pro podporované zdroje energie. 

Brusel Eurostat zveřejní rychlý odhad listopadového vývoje inflace v eurozóně. Vyjde také zpráva o vývoji nezaměstnanosti za říjen v zemích Evropské unie.

Paříž Koná se plánovaná stávka zaměstnanců německé letecké společnosti Lufthansa na pařížském letišti Charlese de Gaulla, kvůli níž aerolinie ruší zhruba stovku letů.

Vídeň Rakouská stavební firma Strabag, která působí také v ČR, zveřejní hospodářské výsledky za 3. čtvrtletí 2013.

Praha a Metrostav se mají vyjádřit ke sporu o Blanku

Praha a stavební firma Metrostav by měly v pátek vystoupit se společným prohlášením k výstavbě tunelu Blanka. Obě strany se podle úterního vyjádření náměstka primátora Jiřího Nouzy dohodly, že do dneška nebudou průběh jednání komentovat. Praha se snaží předejít zastavení stavby, které Metrostav avizoval na 7. prosince. Podle informací ČTK se v týdnu sešli nejen právníci obou stran, ale i vedení Prahy a Metrostavu.

Bývalý manažer UBS Weil souhlasil s vydáním do USA

Bývalý vysoký manažer švýcarské UBS Raoul Weil, obviňovaný z toho, že pomáhal mnoha Američanům vyhýbat se daním, svolil se svým vydáním do USA. Agentuře Reuters to ve čtvrtek řekly zdroje z justice a potvrdil Weilův právník. Weil je nyní zadržován v Itálii.

Teplárnu Č. Budějovice prý poškozuje uvedení ve zprávě BIS

HNByznys na facebooku

/klikem na ikonu vstupte na profil/

Uvedení Teplárny České Budějovice ve zprávě BIS za rok 2012 v kapitole organizovaný zločin má podle představenstva teplárny negativní vliv na dobré jméno společnosti. Znepokojení vyjádřil i majoritní akcionář, kterým je město. K odvrácení případných škod chce představenstvo použít případně i změnu stanov společnosti.

Saab začne znovu vyrábět ve Švédsku auta

Švédská automobilka Saab po bankrotu obnoví výrobu aut. Mluvčí společnosti National Electric Vehicle Sweden (NEVS), která loni zkrachovalý Saab koupila, ve čtvrtek uvedl, že v pondělí se začnou v závodě ve městě Trollhättan vyrábět auta.

Burberry bojuje o ochranu svého kostkovaného vzoru v Číně

Britský výrobce luxusního zboží Burberry Group Plc. se odvolal proti rozhodnutí čínských úřadů o zrušení ochranné známky pro kultovní kostkovaný vzor britské firmy. Společnost to uvedla ve čtvrtečním prohlášení. Čína je jedním z největších trhů Burberry. Oblast Asie a Tichomoří se na celkových příjmech skupiny v letošním roce podílí 37 procenty.

 

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru