Správa nemovitostí není jen o podpisu nájemní smlouvy a inkasování nájemného. Nedílnou součástí jsou i další služby. Je tedy lepší oslovit některou ze specializovaných společností, nebo si vše řešit vlastní cestou?

Mezi nejčastější činnosti správce nemovitostí patří: určení tržní ceny nájemného ve vztahu k lokalitě a stavu nemovitosti, hledání vhodného nájemníka, pravidelná kontrola nemovitosti, řešení případných závad či poruch, vyhotovení nájemních smluv a dalších dokumentů spojených s užíváním bytové či komerční jednotky, zajištění převodu energií, realizace prohlídek a následné předání jednotky, kontrola řádné úhrady nájemného a každoroční vyúčtování služeb. Důležitý je také výběr dodavatele energií a průběžná kontrola, zdali se na trhu neobjevila nová, cenově výhodnější nabídka. Správným výběrem dodavatele energií lze totiž ušetřit desetitisíce.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru