Scénář je to na první pohled jednoduchý. Nezávislý arbitr rozhodne, že navzdory neplatnosti smlouvy můžou pražští radní zaplatit stavbařům za práce na pražském tunelu Blanka.

Právě rozhodčí řízení – které je formou mimosoudního vyrovnání – je podle informací IHNED.cz nejpravděpodobnější variantou sporu mezi zástupci hlavního města a stavební společnosti Metrostav, která tunelový komplex buduje.

Tuto čím dál reálnější možnost minulý týden připustil i pražský primátor Tomáš Hudeček (TOP 09). Nejčernější, byť možnou variantou je klasická soudní pře a dlouhodobé uzavření staveniště. Otevření Blanky v květnu 2014 by padlo a každý rok konzervace stavby by vyšel městskou kasu na 1,6 miliardy korun.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Komentáře ke článku